Ata Siyez Unu - 1 Kg
Ata Siyez Unu - 1 Kg

Ata Siyez Unu - 1 Kg

Fiyat : ₺24,90(KDV Dahil)

   

Ata Siyez Unu, ilaçsız ve gübresiz tarım uygulanarak elde edilen siyez buğdayının taş değirmende öğütülmesi ile elde edilmektedir. Günümüzdeki buğdayın atasıdır diyebiliriz.  Siyez; 2n=14 Kromozomlu en eski ata buğday türlerinden bir tanesidir. O kadar değerlidir ki, dünya gıda mirası listesine alınmış, korunması için çalışma başlatılmıştır.  Genetiği değiştirilmemiş bir buğday türü olmasıyla güvenle sofranıza koyabileceğiniz bir undur. Çocuklarımızın sağlığı için de doğal beslenme oldukça önemlidir. Kendine has aromasıyla lezzet bakımından da eşsizdir.

Glüten içeriği çok düşük seviyede olup, besin değeri oldukça yüksektir.  Sindirimi kolaydır. Modern buğdaylara göre 2 kat fazla A vitamini içermesinin yanında demir ve çinko içeriği açısından da oldukça zengindir.

Ata Seri, sadece atalık tohumların buğdaylarından elde edilen unlardır. Bu gruptaki unların elde edildiği buğdayların genetiği bozulmamış ve değiştirilmemiştir. Tohumların üretilmesinde ilaç, gübre vs. kullanılmamıştır. En nadide elde edilen un grubudur. Unlar içerisinde katkı ve koruyucu yoktur.

 

Ata Siyez Unu, ilaçsız ve gübresiz tarım uygulanarak elde edilen siyez buğdayının taş değirmende öğütülmesi ile elde edilmektedir. Günümüzdeki buğdayın atasıdır diyebiliriz. Siyez; 2n=14 Kromozomlu en eski ata buğday türlerinden bir tanesidir. O kadar değerlidir ki, dünya gıda mirası listesine alınmış, korunması için çalışma başlatılmıştır.  Genetiği değiştirilmemiş bir buğday türü olmasıyla güvenle sofranıza koyabileceğiniz bir undur. Çocuklarımızın sağlığı için de doğal beslenme oldukça önemlidir. Kendine has aromasıyla lezzet bakımından da eşsizdir.

Glüten içeriği çok düşük seviyede olup, besin değeri oldukça yüksektir.  Sindirimi kolaydır. Modern buğdaylara göre 2 kat fazla A vitamini içermesinin yanında demir ve çinko içeriği açısından da oldukça zengindir.

 

100 gr Siyez Unu Besin Değerleri

Kalori(kcal): 333

Su (gr): 16.62

Karbonhidrat(gr): 66.67

Lif (gr): 6.70

Şeker(gr): 2.08

Protein(gr): 13.33

Yağ (gr): 1.67 

Kolesterol(mg): 0

Sodyum (mg): 1

Potasyum (mg): 390 

Vitamin A(IU): 312 

Thiamin (B1): 0.50 μg

Riboflavin (B2): 0.45 μg

Niacin (B3): 4 μg

Demir(mg): 4.59 

Fosfor (mg): 415

Çinko (mg): 15

Selenyum(μg): 27

İçindekiler: Siyez Buğday Unu

Alerjen Etkisi: Glüten içerir.

Nasıl Kullanalım?

  • Siyez unu ile evde ekmek çeşitleri yapabilirsiniz
  • Diğer unlarla karıştırarak hamur işlerinde(poğaça, kurabiye, kek vs) tercih edebilirsiniz
  • Ek gıdaya geçen bebeklerin mama ve muhallebilerinde kullanılabilir (+6 ay) (Çölyak veya buğday alerjisi olanlar hariç) 
  • Tariflerinizin besin değerini ve lezzetini artırmak için Special serimizdeki İnofit Rüşeym, İnofit Kaya tuzu ve İnofit Tahıl Topping kullanabilirsiniz

İnofit tarafından sizlerin beğenisine sunulan unlarımız, yaygın üretim şekli olan makinelerde değil, taş değirmenlerde üretilmektedir. Bu sayede doğallığını ve besin değerini korur.

TÜM 1 KG ÜRÜNLER
1 KG