{test_event_code: TEST33639}
Protein Gücü Paket
Protein Gücü Paket

Protein Gücü Paket

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺237,95(KDV Dahil)
İndirimli : ₺219,99(KDV Dahil)

   

1 Kg Nohut unu – 1Kg Mercimek Unu – 1 Kg Kinoa Unu – 1 Kg Karabuğday Unu –  1 Kg Tam Buğday Unu

Sporcu beslenmesi uygulayan bireyler, protein ağırlıklı beslenenler, vejeteryan veya vegan olup protein ihtiyacını karşılamak isteyenler için oluşturduğumuz paketimizdir. Böbrek rahatsızlığı olan bireyler, bu paketi tüketebilmek için doktoruna / diyetisyenine danışmalıdır.

  • Nohut Unu, bitkisel protein bakımından zengin olup vejeteryan ve vegan bireyler için iyi bir protein kaynağıdır. Bol liflidir ve rafine unların yerine tükettiğinizde çok daha fazla besleyici olacaktır. Yeterli lif alımının diyabet, kolon kanseri, obezite ve kilo problemlerinden koruduğu bilinmektedir.  Kolesterol düzeylerini düşürmesi, yüksek tansiyondan koruması ve kalp hastalıklarını önlemesi, diğer faydaları arasındadır. Nohut aynı zamanda asitleşmeyi engeller ve vücudun pH dengesini korur. Böylece iltihaplar azalır, bağışıklık sistemi güçlenir. Nohutun faydalarından yararlanabilmek için haftada 1-2 kez nohut tüketilmesi önerilmektedir. Böbrek hastaları, nohut unu tüketmeden önce doktoruna/diyetisyenine danışmalıdır. Gaz yapıcı olabileceği için emziren anneler dikkatli tüketmelidirler. (uzman tavsiyesi; kimyon çayı ile gaz yapıcı etkiyi azaltabilirsiniz..) 2 çorba kaşığı nohut unu tüketimi ile 1 adet yumurtadaki veya 1 dilim peynirdeki kadar protein almış olursunuz. Yüksek proteinli diyetlerde kan kolesterol düzeyini olumsuz etkilememek için bitkisel proteinler de tercih edilmelidir
  • Mercimek Unu, İyi bir lif ve protein kaynağı olması nedeniyle her yaştaki bireyin ihtiyaç duyacağı besin içeriğine sahiptir. Bağırsak sağlığını korumamız için lif tüketimine önem verilmelidir. Mercimek unu, şeker hastalığı riskini de azaltmaktadır. Bununla birlikte, kan yağları seviyelerini düşürücü etkisi bulunmaktadır. Potasyum ve fosfordan zengindir. Mercimek unu tahıllarla karıştırılarak tüketilirse besleyiciliği artar. Ekmeğin protein kalitesini artırmak veya glüten oranını azaltmak amacıyla un karışımlarında kullanabilirsiniz. Çeşitli hamur işlerinde veya çorbalarda kıvam verici olarak tercih edilebilir.2-3 çorba kaşığı mercimek unu, 1 adet yumurtadaki veya 1 dilim peynirdeki kadar protein içerir.
  • Kinoa Unu, Diyet lifi ve protein açısından zengindir. Cildi yıpranmaya karşı korur, dokuları yeniler. Omega-3 içerdiğinden dolayı yüksek kolesterolü düşürmeye yardımcıdır. Magnezyumdan zengindir, ödem ve yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklarda tüketilebilir. Müsli, yoğurt ve meyvelerle birlikte damak zevkinize uyacak şekilde karıştırarak tariflerinize sağlık ve lezzet katabilirsiniz. 3 yemek kaşığı kinoa unu ½ dilim peynirdeki kadar protein içerir.
Benzer Ürünler