{test_event_code: TEST33639}
Tam Buğday Unu - 25 Kg
Tam Buğday Unu - 25 Kg

Tam Buğday Unu - 25 Kg

Fiyat : ₺469,99(KDV Dahil)

  

Özenle seçilen buğday tanelerinin, taş değirmenlerde en doğal hali ile bütün olarak öğütülmesi sonucunda tam buğday unları elde edilmektedir. Tamamen saf ve doğal olması nedeniyle, buğdayın tüm faydalı kısımlarını içermektedir.  Öğütme işlemi esnasında buğdayın ruşeym, kepek gibi değerli bölümleri ayrıştırılmadan unun içerisinde bırakılır. Bu sayede unun besleyici ve faydalı özellikleri zenginleştirilmiş olur. Aynı zamanda, üretim aşamasında hiçbir katkı ve koruyucu madde ilavesi yapılmadığı için oldukça doğal ve sağlıklı bir un elde edilmektedir. Piyasada satılan bazı unlar, beyaz un ve kepek karışımı olmasına rağmen, taş değirmenlerde ürettiğimiz ve hiçbir şekilde posa kaybına uğramayan %100 tam buğday unumuzu güvenle tüketebilirsiniz.

Doğal Seri, doğal halleriyle öğütülen, içerisindeki kepek gibi değerli kısımları ayrıştırılmayan unlardır. Katkı ya da koruyucu içermez.

Özenle seçilen buğday tanelerinin, taş değirmenlerde en doğal hali ile bütün olarak öğütülmesi sonucunda tam buğday unları elde edilmektedir. Tamamen saf ve doğal olması nedeniyle, buğdayın tüm faydalı kısımlarını içermektedir.  Öğütme işlemi esnasında buğdayın ruşeym, kepek gibi değerli bölümleri ayrıştırılmadan unun içerisinde bırakılır. Bu sayede unun besleyici ve faydalı özellikleri zenginleştirilmiş olur. Aynı zamanda, üretim aşamasında hiçbir katkı ve koruyucu madde ilavesi yapılmadığı için oldukça doğal ve sağlıklı bir un elde edilmektedir. Piyasada satılan bazı unlar, beyaz un ve kepek karışımı olmasına rağmen, taş değirmenlerde ürettiğimiz ve hiçbir şekilde posa kaybına uğramayan %100 tam buğday unumuzu güvenle tüketebilirsiniz.

  • Rafine edilmiş beyaz undan en önemli farkı, sağlığımız için gerekli olan pek çok unsuru ( rüşeym, kepek, endosperm, vitamin ve mineraller) kaybetmemesi ve beyazlatıcı, koruyucu gibi katkı maddeleri içermemesidir.
  • Kabızlığı önlemesi nedeniyle lif alımı oldukça önemlidir. Kilo verme döneminde tok tutucu olması nedeniyle kontrollü olarak, diyetlerinizde tercih edebilirsiniz. 
  • Kan şekerini yavaş yükseltir, bu sebeple şeker hastaları da porsiyona dikkat ederek tüketebilir.
  • Alerji, astım riskini azaltır ve bağışıklığı güçlendirir.
TÜM 25 KG ÜRÜNLER
25 KG